10 XII 2023 r. – II Niedziela Adwentu

• Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w sobotę o 6.30 .
    • Kalendarz liturgiczny:

– w środę – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,

• W czwartek o 17.30 Wspólnota Nieustającego Różańca odmówi różaniec w intencji Ojczyzny.
  • Nowennę do Dzieciatka Jezus rozpoczniemy w sobotę i będziemy ją odprawiać w czasie rorat, modląc się szczególnie za wszystkie rodziny naszej parafii o dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia.
  • Codziennie o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia o 18.00 Msza Święta. Intencje na Mszę św. zbiorową do Bożego Miłosierdzia można złożyć do koszyczka w kaplicy przed obrazem Jezusa Miłosiernego. W tych intencjach w piątek będziemy się modlić.
  • Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii jest przewidziana 22 grudnia w piątek.
  • Niech każda rodzina zatroszczy się o poświęcone opłatki, które są na stoliku w kaplicy. Na stoliku pod chórem świece Caritas na wigilijny stół.
  • Rada rodziców przy Szkole Podstawowej w Śledziejowicach zaprasza na kiermasz świąteczny w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem.
  • Deklaracje przyjęcia księdza z kolędą składamy do  do puszki w przedsionku kościoła lub wypełniając formularz na stronie parafii. Z kolędą i Bożym błogosławieństwem odwiedzimy po świętach tylko te rodziny, które złożą taką deklarację przyjęcia kapłana. Te deklaracje można złożyć do przyszłej niedzieli 17 XII.
  • Wszystkie dzieci uczestniczące w roratach zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na własnoręcznie wykonaną szopkę. Technika dowolna. Prace podpisane/imię i nazwisko, wiek/ składać można w zakrystii do 18 XII.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Jest także dzisiaj grudniowy numer parafialnego czasopisma Gotów.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza na Wigilie dla mieszkańców Gminy w przyszłą niedziele 17 XII o 12.15 na Górny Rynek w Wieliczce.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Katarzynę Chmielewską i Tomasza Kruszak. Dobry Jezu…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.