3 XII 2023 r. – I Niedziela Adwentu

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy

– w środę – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa

– w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

– w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski dla świata, kościół będzie w tym czasie otwarty. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

• Roraty w dni powszednie odprawiamy od poniedziałku do piątku o 18.00, a w sobotę o 6.30
  • Codziennie o 17.30 w dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W środę o 17.50 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Spotkania dla rodziców i uczniów klas III z przyjęciem medalika we wtorek i czwartek po roratach.
  • Przez cały adwent rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Są do nabycia na stoliku pod chórem. Ofiara za święcę ,którą przesyłamy do Caritas 10 zł.
  • Dzisiaj na Mszach Św. święcimy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Niech poświęcone opłatki trafią do każdej rodziny naszej parafii. Będą do nabycia przez cały adwent na stoliku w kaplicy. Ofiara składana do puszki przy tej okazji to wsparcie na całoroczne wynagrodzenie za posługę kościelnego, organisty i cotygodniowe sprzątanie naszego kościoła.
  •    W przedsionku kościoła deklaracje przedkolędowe dla rodzin, które mają pragnienie przyjęcia wizyty kolędowej kapłana. Na stronie parafii jest tez możliwość złożenia tej deklaracji za pomocą formularza. Prosimy to uczynić do 17 XII.
  •    Szkolne Koło Caritas z Węgrzc Wielkich organizuje świąteczną zbiórkę artykułów spożywczych o długim terminie przydatności. Ta zbiórka w piątek i sobotę w sklepach ZAK, KROPKA i CARREFOUR EXPRES. Zebrane  artykuły zostaną dostarczone do potrzebujących rodzin naszej parafii
  •     Koło Przyjaciół Radia Maryja ma spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.00 w sali nad zakrystią.
  •     Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny  a grudniowy Gotów będzie w przyszłą niedzielę.
  •     W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Tadeusza Szeląga. Dobry Jezu…

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.