17 XII 2023 r. – III Niedziela Adwentu

• Roraty do piątku o 18.00, w sobotę  roraty o 6.30. podczas rorat trwa nowenna do Dzieciątka Jezus. Modlimy się w czasie nowenny za rodziny naszej parafii o dobre przeżycie Świąt Bożego Narodzenia
  • Spowiedź w naszej parafii w piątek 22 XII od 8.00 do 11.00/przerwa od 9.30 do 10.00/ i od 14.30 do 17.30/o 16.00 półgodzinna przerwa/. Prosimy wcześniej skorzystać ze spowiedzi. W przyszłą niedziele w wigilię spowiedzi już nie będzie.
  • Na stoliku w kaplicy są poświęcone opłatki, a na stoliku pod chórem  świece Caritas na wigilijny stół.
  • W przyszłą niedzielę – IV Niedziela Adwentu – to zarazem dzień wigilii przed Bożym Narodzeniem. W przyszłą niedzielę nie ma Mszy św. o 17.00.
  • Do dzisiaj można składać deklaracje wyrażające chęć przyjęcia księdza z błogosławieństwem kolędowym w waszych domach. Można to uczynić składając deklarację do puszki w przedsionku kościoła lub przez formularz online na stronie parafii. W najbliższym tygodniu będzie podany na stronie parafii plan wizyty duszpasterskiej „Kolędy”, którą rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia.
  • Za organizację świątecznej zbiórki żywności dziękujemy opiekunom Szkolnego Koła Caritas w Węgrzcach Wielkich paniom Joannie Andruchowicz i Joannie Wolnickiej, oraz młodzieży z Koła Caritas, oraz personelowi sklepów  ZAK, Kropka i Carrefour Expres. W ramach zbiórki wsparliśmy 16 rodzin naszej parafii.
  • Roztrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonane szopki w czwartek po roratach. Prace można składać w zakrystii do poniedziałku.
  • Odwiedziny chorych z Komunią św. w środę od 9.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii. Gdyby ktoś z chorych, których odwiedzam w I piątek miał też życzenie odwiedzin to też proszę to zgłosić.
  • W piątek po Mszy Św. o 18.00 w sali nad kaplicą będzie spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
  • Na parkingu przy cmentarzu został ustawiony duży kontener. Prosimy w ciągu tygodnia o posprzątanie grobów i wypełnienie kontenera by przed świętami mógł być zabrany Niestety do tych dużych kontenerów zwożone są śmieci spoza cmentarza i parafia musi za to płacić.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka; Gość Niedzielny i Niedziela. Są także specjalne numery Gościa Niedzielnego w cenie 12 zł. i Niedzieli w cenie 15 zł.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.