8 X 2023 r. – 27. Niedziela Zwykła

• Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 16.30.
    • w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • w piątek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika /w tym dniu dzień fatimski o 17.20 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie/
  • W sobotę modlitwę różańcową poprowadzi Wspólnota Nieustającego Różańca w intencji Ojczyzny.
  • Jedną z oznak naszej wiary jest modlitwa za naszych zmarłych. Oni już sobie pomóc nie mogą – możemy my im pomóc przez naszą modlitwę w ich intencji. Od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. w zakrystii będziemy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. W rocznych wypominkach przed niedzielnymi Mszami św. o 7.00, 9.00 i 12.00 wypominamy zmarłych i modlimy się za nich przez cały rok. Za zmarłych wypominanych w rocznych wypominkach będzie odprawiona Msza św. na cmentarz w kwietniu. Jednorazowe wypominki będziemy wypominać  w dzień Wszystkich Św., Dzień zaduszny i przez cały listopad na zakończenie wieczornej adoracji będą wypominki i dziesiątek różańca. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolika pod chórem lub z zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień papieski. W tym dniu ofiara do puszki wspomagamy fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia , na stypendia dla biednej młodzieży.
  • W środę po Mszy św. o 18.00 będzie spotkanie dla rodziców i uczniów klas VII na rozpoczęcie I roku przygotowania do bierzmowania.
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Podłężu organizuje pielgrzymkę do Kielc, na Święty Krzyż i do Miechowa/Sanktuarium Bożego Grobu/. Chętne osoby mogą się zapisać w zakrystii do środy. Wyjazd w sobotę 14 X o 6.15 z parkingu obok naszego kościoła.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Julię Gaczoł. Dobry Jezu…
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka; Gość Niedzielny, Niedziela.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.