5 V 2024 r. – VI Niedziela Zwykła

• Dzisiaj o 16.45 nabożeństwo majowe. W tygodniu o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 17.45 majówka. Trwa Biały Tydzień. Dzieci I Komunijne zapraszamy na nabożeństwa majowe i Mszę św. o 18.00
  • Zmianki tajemnic różańcowych dziś po Mszach św. o 7.00 i 9.00, a w kaplicach według zwyczaju.
  • W poniedziałek , wtorek i środę w ramach dni Krzyżowych modlitwa o urodzaje i za kraje głodujące. O 17.30 procesja pod krzyż misyjny z modlitwą o urodzaje i zachowanie od kataklizmów.
  • W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

– w środę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

• W przyszłą niedziele na Mszy św. o 10.30 rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na dziękczynną Eucharystię.
  • Spowiedź dla dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii św. w sobotę od 16.00.
  • W sobotę 11 V o 8.30 Msza Święta za zmarłych. Zapraszamy rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy. Intencje powierzane Bogu w czasie tej Mszy św. są umieszczone na stronie internetowej parafii i umieszczone w gablotce.
  • W przyszła niedzielę procesja na Skałkę z racji uroczystości Św. Stanisława. Procesja rozpoczyna się o 9.00 z Wawelu i później Msza św. na Skałce.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Gotów będzie za tydzień.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Jerzego Szeląga. Dobry Jezu…