28 IV 2024 r. – V Niedziela Wielkanocna

• Dzisiaj o 15.30 Msza św. na cmentarzu.
    • w poniedziałek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła
    • we czwartek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa o doktora Kościoła. To także I czwartek miesiąca. O 17.00 Godzina Święta.

W czwartek od 9.00 odwiedziny chorych z Komunią św. I piątkową, bo w piątek święto.

• W piątek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Po Mszach św. odmówimy w tym dniu Jasnogórskie Śluby Narodu. Z racji święta nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

3 maja na Mszę św. o 17.00 zapraszamy tegorocznych maturzystów. Chcemy razem z nimi modlić się o dary Ducha św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości.

• W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • W sobotę – I sobota miesiąca. O 17.15 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP
  •  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tym pięknym maryjnym miesiącu. Będziemy się modlić podczas tych nabożeństw za Kościół, o pokój na świecie, o ustanie wojny na Ukrainie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. W środę pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. w kolejne dni o 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 17.45 majówka, w niedzielę o 16.45
  • Z tej racji, że w sobotę 4 maja są Msze Św. I komunijne comiesięczna Msza św. za zmarłych będzie w maju wyjątkowo odprawiona 11 maja o 8.30.
  • W sobotę 4 V dzieci klas III przystąpią do I Komunii Świętej. Msze św. Komunijne o 10.00 i 12.00. i 14.00. Otoczmy te dzieci i ich rodziny darem modlitwy prosząc o wytrwanie w dobrem.
  • Spowiedź dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin w czwartek od 16.00 do 18.00. i w piątek od 15.00 do 17.00.
  • W przyszłą niedziele o 10.00 Msza Święta w kaplicy w Śledziejowicach.
  • Intencje pogrzebowe, które w maju będą odprawione poza parafią są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Dziś  majowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.