30.07.2023 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dzisiaj o 15.30 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • we wtorek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Jana Marii Vainneya, prezbitera
  • W środę o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek I czwartek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu ”Godzina święta” i nasza comiesięczna modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
  • W piątek I piątek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 spowiedź I piątkowa.
  • Także w piątek od 9.00 odwiedziny chorych z Komunii św. I piątkową.
  • W sobotę I sobota miesiąca. O 17.15 przed Najświętszym Sakramentem wynagradzająca modlitwa różańcowa Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W sobotę o 8.30 comiesięczna Msza Święta za zmarłych. Rodziny przeżywające czas żałoby zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencje tej Mszy św. są w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w sierpniu poza parafią są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
  • 4 sierpnia w piątek na terenie naszej parafii zatrzyma się na nocleg Piesza Pielgrzymka z Bochni na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą ok 18.00. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć na nocleg pielgrzymów może pojawić się pod kościołem około 18.00.
  • Piesza Pielgrzymka z Krakowa na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia w niedzielę. Msza św. na wzgórzu wawelskim o 7.00. Z naszego dekanatu jest grupa z Wieliczki. Można do nich dołączyć. Zapisy w sklepiku pod dzwonami w Wieliczce w godzinach otwarcia.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka. Dla dzieci Staś na sierpień.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Śledziejowic za wystrój kwiatowy kościoła w lipcu. W sierpniu troskę o kwiaty do kościoła powierzamy mieszkańcom Węgrzc Wielkich..
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.