23.07.2023 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dzisiaj z racji wspomnienia Św. Krzysztofa modlimy się za kierowców i po Mszy św. błogosławimy kierowców jak i pojazdy wypraszając Boża opiekę i wstawiennictwo Św. Krzysztofa w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Do poświecenia pojazdów podjeżdżamy tak jak w inne lata wokół kościoła.
  • W liturgii Kościoła wspominamy:
    • we wtorek  – Święto Św. Jakuba, apostoła
    • w środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
    • w sobotę – wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza
  • W przyszłą niedzielę o 15.30 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu.
  • W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • Serdecznie zapraszamy w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka na 7 rocznicę Światowych Dni Młodzieży w dniach 29 i 30 lipca na Campusie Misericordiae w Brzegach.. W sobotę o 19.30 na scenie plenerowej koncert Małej Armii Janosika. W niedziele o 19.00 wystąpi Orkiestra Wojciecha Zwiernika wraz z solistami.
  • W przyszła niedziele taca inwestycyjna.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Cecylię Garus i Marcina Harwat.. Dobry Jezu…
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem Gość Niedzielny, i Niedziela i bezpłatny periodyk wydawany przez Wspólnotę Honoracką. Można tam znaleźć szereg artykułów, które przybliżają duchowość Bł. Honorata Koźmińskiego. Tym charyzmatem żyją też siostry Obliczanki obecne w naszej Wspólnocie parafialnej.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.