16.07.2023 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

• we wtorek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana
    • w sobotę – święto św. Marii Magdaleny
  • W przyszłą niedzielę – 23 lipca na Mszach św. w kościele będziemy modlić się w intencji kierowców i błogosławić pojazdy. Do poświęcenia podjeżdżamy tak jak w poprzednie lata: za kościół od strony Małej Wsi. Powierzmy się w tym dniu pod opiekę św. Krzysztofa, by jego wstawiennictwo wypraszało nam u Boga bezpieczne poruszanie się po drogach. Przy poświęceniu pojazdów tak jak w poprzednie lata będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  • Zachęcamy do udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce z Krakowa na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 VIII br. Z naszego dekanatu idzie grupa z Wieliczki. Zapisać się można w Wieliczce w sklepiku pod dzwonami obok kościoła w godzinach jego otwarcia.
  • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. Intencje na Mszę Św. zbiorową można złożyć do puszki w kaplicy.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej: na stoliku pod chórem Gość Niedzielny i Niedziela.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++Tadeusza Cebulak, Rafała Rakoczy.. Dobry Jezu…
  • Na nowy tydzień i czas wakacyjny życzymy Bożej opieki i wszelkiego dobra.