28.01.2024 r. – 4. Niedziela Zwykła

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • W środę– wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana
    • w piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego(Matki Bożej Gromnicznej). Msze Św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej    Mszy św. poświecenie gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tace w tym dniu są przeznaczone na pomoc zakonom kontemplacyjnym.
  • W czwartek I czwartek od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu „Godzina  Święta” w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
  • W piątek I piątek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 spowiedź  I piątkowa. Od 10.00 w piątek odwiedziny chorych z komunia Św. I piątkową.
  • W sobotę I sobota miesiąca. O 17.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W sobotę o 8.30 Msza Święta za zmarłych. Zapraszamy rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy. Intencje powierzane Bogu w czasie tej Mszy św. są umieszczone na stronie internetowej parafii i umieszczone w gablotce.
  • W przyszłą niedzielę 4 II w naszej parafii II dzień 40-godzinnego nabożeństwa. Adoracja szczególnie dla mieszkańców Węgrzc Wielkich.

Program nabożeństwa:

– po Mszy św. o 7.00 i 9.00 Adoracja dla wszystkich

– po Mszy św. o 10.30 dzieci

– od 13.00 do 14.00 uczniowie klas VIII

– od 14.00 do 15.15 mężczyźni

– od 15.15 do 16.30 kobiety

– 16.30 Nieszpory

• W dni powszednie codziennie o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską „kolędę”. Pragniemy jako wasi duszpasterze podziękować za możliwość spotkania i wspólnej modlitwy w waszych domach. Dziękujemy za każdy przejaw życzliwości i troski o wspólne dobro naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze ręce w czasie kolędy a także na ręce ministrantów. Wasze radości i troski nosimy w naszych sercach i powierzamy je Bogu w modlitwie. Niech Boża opieka pozostaje z wami w tym nowym roku. Msza Św. w intencji rodzin, które przyjęły kolędę będzie odprawiona 30 III w Wielką Sobotę w czasie Wigilii Paschalnej.
  • W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie służby liturgicznej.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w lutym poza parafia są umieszczone w gablotce i na stronie parafii.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci lutowy Staś i Mały Gość Niedzielny.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: ++ Juliana Bednarczyka oraz Franciszka Gawlika
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.