27.08.2023 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

• Od przyszłej niedzieli Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
  • Dzisiaj o 15.30 Msza św. na cmentarzu.
    • w poniedziałek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w piątek – I piątek miesiąca od 16.30 do 18.00 spowiedź I piątkowa.
  • Od 9.00 w piątek odwiedziny chorych z Komunią św. I piątkową.
  • w sobotę –. I sobota miesiąca. O 17.15 przed Najświętszym Sakramentem Różaniec I sobotni wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszła niedzielę 3 IX Msza św. o 10.30 będzie odprawiona z prośbą o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów naszych szkól z rodzicami oraz dyrekcje i nauczycieli naszych szkół na wspólna modlitwę. Zapraszamy poczty sztandarowe. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed I piątkiem i nowy rokiem szkolnym w ciągu tygodnia. Codziennie spowiedź o 6.15 i 17.30. W   piątek od 16.30 do 18.00.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Od 1 IX w dni powszednie o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę o 8.30 comiesięczna Msza Święta za zmarłych. Rodziny przeżywające czas żałoby zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencje tej Mszy św. są w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  • Schola  Hosanna zaprasza na swoje spotkania. W każdą sobotę września o 9.30 będą otwarte próby dla chętnych. Można przyjść, posłuchać i dopiero podjąć decyzje o pozostaniu w scholi. Próby odbywają się w sali nad kaplicą, wejście od tyłu kościoła. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły w gablotce scholi
  • Zmianki tajemnic różańcowych w przyszła niedzielę po Mszy św. o 7.00 i 9.00, a w kaplicach według zwyczaju.
  • Intencje pogrzebowe, które we wrześniu będą odprawiane poza parafia są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
  • Dziękujemy za wystrój kwiatowy kościoła w sierpniu mieszkańcom Węgrzc Wielkich oraz nowożeńcom. We wrześniu troskę o kwiaty do kościoła powierzamy mieszkańcom Strumian.
  • Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Ks. Diakon Piotr Gwiżdż został skierowany na roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie witamy diakona Piotra w naszej wspólnocie, życząc Bożej opieki i wstawiennictwa Matki Bożej w jej Niepokalanym Sercu w tej posłudze dla dobra naszej parafii i w przygotowaniu do święceń kapłańskich.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Bogusławę Rogowską. Dobry Jezu…
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem Gość Niedzielny, Niedziela i dla dzieci wrześniowy numer czasopisma Staś i Małego Gościa Niedzielnego.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.