20.08.2023 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

• Kalendarz liturgiczny:
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
    • we wtorek – wspomnienie NMP Królowej
    • w czwartek – Święto Św. Bartłomieja, apostoła.
    • w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszach św. odmówimy     Jasnogórskie Śluby Narodu.
  • W przyszła niedziele o 15.30 Msza Św. w kaplicy na cmentarzu.
  • W przyszłą niedzielę jako ostatnią miesiąca taca inwestycyjna.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  • Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 25 sierpnia br. zwalnia Księdza Bartłomieja Kleszcza z obowiązków wikariusza Parafii Strumiany i mianuje wikariuszem Parafii Św. Stefana w Lipnicy Małej. W piątek  25 VIII o 18.00 Ksiądz Bartłomiej odprawi Mszę Św. w naszym kościele, a my będziemy mieli okazję podczas tej Mszy św. podziękować mu za 6 letnią posługę wikariusza w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Wandę Niemiec i Marię Smęder. Dobry Jezu….
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.