19 maja 2024 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• Majówka dzisiaj o 16.45, w dni powszednie o 17.45.
      • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernyc
    • W najbliższą sobotę 25 maja w katedrze wawelskiej o 10.00  Diakon Piotr  przyjmie święcenia kapłańskie. Dzisiaj rozpoczyna tygodniowe rekolekcje przed tym ważnym wydarzeniem. Otaczamy jego osobę modlitwą i życzymy otwartości serca na  dary Ducha Świętego, zapewniając na te szczególne dni o naszej modlitwie. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 ma prymicje w rodzinnej parafii w Lachowicach, a w naszej parafii prymicyjną Mszę św. będzie sprawował w sobotę 8 czerwca o godz. 11:00 w nasz parafialny odpust.
    • W przyszłą niedziele o 15.30 Msza Św. w kaplicy na cmentarzu.
    • Także w przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów wykonanych alejek na cmentarzu.
    • W przyszłą niedzielę panie z Węgrzc Wielkich będą przed kościołem po Mszach św. zbierać ofiary od mieszkańców Węgrzc na kwiaty do kościoła i przygotowanie ołtarza Bożego Ciała.
    • Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnych za dar ołtarza w kwocie 3000 zł. na potrzeby parafii.
    • I Komunia  Św. w 2025 roku planowana jest w pierwszą sobotę maja czyli 3 maja.
    • Na stoliku Gość Niedzielny. Jest także majowy numer Gotów.
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.