26 maja 2024 r. – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy

• Dzisiaj o 15.30 Msza Św. w kaplicy na cmentarzu.
    • Nabożeństwo majowe o 16:45. W dni powszednie o 17.30 . Od soboty nabożeństw czerwcowe.
  • w środę – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
  • w piątek – Święto Narodzenia NMP
  • w sobotę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa/Boże Ciało/.

Msze Święte w tym dniu w naszej parafii o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy Świętej o 9.00 uroczysta procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji tak jak w poprzednie lata. Zachęcamy parafian do udziału w procesji i prosimy o przygotowanie ołtarzy i całej oprawy procesyjnej. Zapraszamy dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci w strojach I komunijnych, noszących obrazy i chorągwie. Strażaków bardzo prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Od piątku przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

• W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę I sobota miesiąca . O 17.15 medytacja i Różaniec wynagradzający  Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W sobotę 1 VI o 8.30 Msza Święta za zmarłych. Zapraszamy rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy. Intencje powierzane Bogu w czasie tej Mszy św. są umieszczone na stronie internetowej parafii i umieszczone w gablotce.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 10.30 zapraszamy na Parafialny Dzień Dziecka w ogrodzie plebańskim. Zapewniamy dzieciom wiele atrakcji. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
  • Spotkanie dla służby liturgicznej przed procesją Bożego Ciała w środę po Mszy św.o 18.00
  • Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza na koncert muzyki religijnej ”Solne Uwielbienie” w Boże Ciało o 19.30 na rynku Górnym w Wieliczce.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w czerwcu poza parafią są w gablotce i na stronie parafii.
  • W miesiącu czerwcu prosimy mieszańców Strumian o wystrój kwiatowy kościoła.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Dziś także dla dzieci czerwcowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.