11.02.2024 r. – 6. Niedziela Zwykła

• w środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Msze Święte w tym dniu o 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. Na każdej Mszy Św. posypywanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nasza ofiara na tacę w tym dniu to forma wielkopostnej jałmużny. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Od środy Popielcowej trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej aż do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej /26 V/.
  • Pasyjne nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu w naszej parafii:

–  Droga Krzyżowa – w piątek o 17.30 i w niedzielę o 15.30

–  Gorzkie Żale z kazaniem  pasyjnym – w niedzielę o 16.00

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

• W środę o 18.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi o zorganizowanie ofiary do puszek w popielec dla dotkniętej wojną Ukrainy. Tę ofiarę będzie można złożyć także przed naszym kościołem do puszki.
  • Na stoliku prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Jest także Gotów na miesiąc luty.
  • Także na stoliku pod chórem jest do nabycia książeczka stanowiąca pomoc w codziennym spotkaniu ze Słowem Bożym w Wielkim Poście. Cena minimum 5 zł. Polecamy.
  • Na ten szczególny czas  niech nam Chrystus błogosławi.