19.03.2023 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Niech to będzie dla nas czas otwartości na Boże Słowo, które ma moc przemiany naszych serc. Witamy w naszej wspólnocie Ks. Dariusza, życząc Bożej opieki na czas spotkań rekolekcyjnych /plan rekolekcji/
 • W poniedziałek o 9.30 spowiedź i Msza święta dla starszych i chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Chorych, którzy nie mogą dotrzeć na to spotkanie można jeszcze dziś zgłosić w zakrystii. Odwiedzimy ich z posługą w poniedziałek od 10.00.
 • Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Drogi Krzyżowe w piątek o 17.30 i w niedziele o 15.30, Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.
 • W poniedziałek w liturgii Kościoła Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. Po Mszy św. o 7.30 poświęcimy nową figurę św. Józefa przed budynkiem plebanii.
 • W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. W kaplicy dla osób, które chcą podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, są przygotowane deklaracje, które można podpisać i od soboty rozpocząć modlitwę w intencji poczętego życia zagrożonego grzechem aborcji.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 17.00 odbędzie się plenerowa Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy mieszkańców parafii na tą szczególną modlitwę. Trasa drogi krzyżowej w tym roku poprowadzi w stronę Węgrzc Wielkich. Pójdziemy tzw. Starą Wsią w stronę kaplicy na Węgrzcach Wielkich. Na to nabożeństwo zabierzmy ze sobą świece. Stażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia Drogi Krzyżowej. W przyszłą niedzielę nie będzie drogi krzyżowej o 15.30.
 • W środę ofiary składane na tace będą przeznaczone na cele rekolekcyjne.
 • W przyszłą niedziele jako ostatnią miesiąca taca inwestycyjna.
 • Stowarzyszenie pomagające dzieciom z zespołem Dovna dziękuje za wsparcie ich działalności. W miniona niedzielę na ten cel do puszek złożono 12 260 zł.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Wiesława Marszalika. Dobry Jezu.
 • Na nowy tydzień wszystkim życzymy Bożej opieki