28.05.2023 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Dzisiaj o 15.30 Msza św. na cmentarzu.
  • Majówka dzisiaj o 16.45, w dni powszednie o 17.45. W środę o 17.30 zakończenie majówek z procesją eucharystyczną. W czwartek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Serca Jezusa.
    • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00
    • w środę – Święto Nawiedzenia NMP
    • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    • w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,
  • W czwartek I czwartek . O 17.00 Godzina Święta, nasza comiesięczna modlitwa za powołanych do kapłaństwa i o dar nowych powołań do służby w kościele.
  • W piątek I piątek. Od 17.00 możliwość spowiedzi I piątkowej.
  • W piątek od 9.00 odwiedziny chorych z Komunia św. z racji I piątku.
  • W sobotę I sobota miesiąca. O 17.10 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszła niedzielę zmianki tajemnic różańca po Mszach św. o 7.00 i 9.00, a w kaplicach według zwyczaju.
  • Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w poniedziałek o 18.30 w zakrystii.
  • W sobotę 3 VI o 8.30 comiesięczna Msza Św. za zmarłych. Intencje tej Mszy są w gablotce i na stronie parafii. Zapraszamy rodziny przeżywające czas żałoby do wspólnej modlitwy.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w czerwcu poza parafia są w gablotce i na stronie parafii.
  • W miesiącu czerwcu troskę o kwiaty do kościoła powierzamy mieszkańcom Małej Wsi. Zarazem panie z Małej Wsi informują, że w tym tygodniu będą w domach w Małej Wsi zbierać ofiary na kwiaty do kościoła i przygotowanie ołtarza Bożego Ciała. Przyjmijmy ich życzliwie. Równocześnie grupa osób, która pragnie opiekować się kaplicą w Węgrzcach Wielkich informuje, że w przyszłą niedzielę mieszkańcy Węgrzc Wielkich będą mogli złożyć ofiarę do puszki przed kościołem na cele: wystrój kościoła w kwiaty w sierpniu, przygotowanie ołtarza Bożego Ciała i potrzeby kaplicy w Węgrzcach Wielkich. Nie ma chętnych osób, aby chodziły po domach, więc mieszkańcy WęgrzC niech w taki sposób poczują do ofiary na te cele.
  • Dziękujemy za dar ołtarza na potrzeby parafii rodzicom dzieci klas IV w kwocie 2170 zł. oraz pielgrzymom na Bałkany w kwocie 200 euro.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem Gość Niedzielny, Niedziela , Staś i Mały Gość Niedzielny.
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi