26 XI 2023 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• W liturgii Kościoła wspominamy:

– w czwartek – Święto Św. Andrzeja , apostoła

• Codziennie w dni powszednie o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i wypominki jednorazowe za zmarłych.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na adwentowe czuwanie w czasie rorat, które będziemy odprawiać w dni powszednie o 18.00, w sobotę o 6.30 Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów adwentowych.
  • W przyszłą niedzielę na Mszach Św. zostaną poświęcone opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Te poświęcone opłatki niech trafią do każdego domu naszej parafii, Poświęcone opłatki będą wystawione na stoliku w kaplicy Jezusa Miłosiernego i będzie je można nabyć przez cały adwent. Ofiara za opłatki to wkład każdej rodziny w całoroczne wynagrodzenie za posługę organisty, kościelnego i troski o czystość i sprzątanie cotygodniowe naszego kościoła.
  • W piątek I piątek. Od 17.00 do 18.00 możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Od 9.00 odwiedziny chorych z Komunią Św. I piątkową.
  • W sobotę I sobota miesiąca. O 17.15 medytacja i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Po świętach Bożego Narodzenia z Wizytą Duszpasterską „Kolędą” udamy się do tych rodzin, które wyrażą poprzez deklarację chęć wspólnej modlitwy, błogosławieństwa swojego domu i spotkania z nami. Deklaracje można zabrać ze stolika w przedsionku kościoła i od przyszłej niedzieli wypełnioną wrzucić do skrzynki w przedsionku, który otwarty jest cały dzień. Deklaracje można również złożyć za pośrednictwem formularza, który będzie na stronie internetowej parafii. Szczegóły kolędy można znaleźć na stronie parafii. Te deklaracje lub formularz można złożyć do 17 XII byśmy mieli kilka dni na przygotowanie planu kolędy.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Franciszka Dębowskiego, Adama Szeląga, Józefa Krupe i Michała Śliwę. Dobry Jezu…
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Jest także dla dzieci Staś i Mały Gość Niedzielny na grudzień.