24 XII 2023 r. – IV Niedziela Adwentu

• Dzisiaj – wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne i piękne chrześcijańskie zwyczaje. Niech w każdej rodzinie wigilia rozpocznie się wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Potem w duchu miłości i zgody przełammy się opłatkiem składając sobie życzenia. Niech ten wieczór będzie ubogacony wspólnym śpiewem kolęd.
  • Jutro – Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o 24.00. Serdecznie zapraszamy. Msze Św. w Boże Narodzenie według niedzielnego porządku
  • We wtorek drugi dzień świat Bożego Narodzenia –Święto Św. Szczepana męczennika. Msze św. według niedzielnego porządku.
  • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, a zarazem ostatni dzień 2023 roku.  O 16.30 Nieszpory na zakończenie Starego Roku z odśpiewaniem Suplikacje i Ciebie Boga wysławiamy – przepraszając i dziękując Bogu za kończący się rok. Zapraszamy na tę dziękczynno – przebłagalną modlitwę.
  • Szopka Bożonarodzeniowa będzie w dolnym kościele. Także od pasterki dolny kościół będzie udostępniony do uczestnictwa w świątecznych Mszach św. Jest tam także galeria szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez dzieci z naszej parafii.
  • Ofiary złożone na tace na „Pasterce” przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS, czyli Domy Samotnej Matki, a w Boże Narodzenia na „Świętopietrze” czyli pomoc Stolicy Apostolskiej. W Szczepana na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, w Sylwestra taca inwestycyjna.
  • Plan Wizyty Duszpasterskiej „Kolędy” jest umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotce przed kościołem.
  • W środę – święto Św. Jana apostoła i ewangelisty. Na Mszy św. o 6.30 poświecenie i kosztowanie wina.
  • W piątek po Mszy św. o 18.00 wieczór uwielbienia.
  • Schola Hosanna zaprasza na X Strumiańskie Kolędowanie. Ten koncert naszej scholi 31 grudnia/niedziela/ po Mszy św. o 12.00. W imieniu scholii serdecznie zapraszamy.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Jerzego Hauschild. Dobry Jezu…
  • Na stoliku pod chórem świąteczna prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  • Na ten szczególny czas niech nam Chrystus błogosławi.