2.04.2023 – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

• Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 w dolnym kościele Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży z KSM. Po Mszy św. o 17.00 w kościele chór zaśpiewa pieśni pasyjne. O 15.30 Droga Krzyżowa a o16.00 Gorzkie żale z uczeniem relikwii Krzyża św.
  • Dzisiaj także 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej racji o 21.00 w kościele .Apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa, którą zakończymy o 21.37 w godzinie śmierci papieża. Chcemy przez tę modlitwę włączyć się w wielki nurt modlitwy w naszej Ojczyźnie w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II.
  • W poniedziałek, wtorek i w środę od 17.00 do 18.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Jeśli będą chętne osoby to także będziemy spowiadać po Mszy św. o 18.00.W środę od 9.00 odwiedziny chorych, których z racji I piątku odwiedzam z Komunią św.W środę kancelaria parafialna nieczynna. W pilnej sprawie można podejść do kancelarii po Mszy św.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień a w nim Tridum Paschalne;
  • Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O 18.00 uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i po Mszy św. adoracja w ciemnicy do 22.00.
  • Wielki Piątek – Pamiątka Zbawczej Męki i Śmierci Pana Jezusa. Od 8.00 przez cały dzień adoracja w Ciemnicy. O 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci prowadzona przez katechetów. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – tą modlitwą rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. O 22.00 Droga Krzyżowa, a o 22.30 Gorzkie Żale i Adoracja przy grobie przez całą noc.
    • Nocna Adoracja:
    • od 23.00 do 1.00 szczególnie mieszkańcy Węgrzc Wielkich
    • od 1.00  do 3.00 szczególnie mieszkańcy Kokotowa
    • od 3.00 do 5.00 szczególnie mieszkańcy ŚledziejowiC
    • od 5.00 do 7.00 szczególnie mieszkańcy Strumian
    • od 7.00 do 9.00 szczególnie mieszkańcy Małej Wsi
  • Wielka Sobota – Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień.
    • Święcenie pokarmów wielkanocnych:
    • Kościół parafialny 10.00, 11.00, 12.00, 15.00
    • Mała Wieś 10.00, 13.00
    • Węgrzce Wielkie 10.15, 13.15
    • Kokotów 10.30, 13.30
    • Śledziejowice 10.45, 13.45
  • O 18.45 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia
  • O 19.00 rozpocznie się Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej /poświęcenie ognia, paschału, wody i Msza Święta Wigilii Wielkanocnej zakończona procesją rezurekcyjną.
  • Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian, by jak najliczniej brali czynny udział w obrzędach Wielkiego Tygodnia, by każdy z nas w tych szczególnych dniach łaski od Boga znalazł czas na udział w liturgii i na modlitwę przy Bożym Grobie. Korzystajmy z czasu szczególnej łaski i pojednania, którego udziela nam Chrystus. Starajmy się jak najliczniej w te święte dni przystępować do Komunii Świętej. Zachęcamy do uroczystej oprawy procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy strażaków z Węgrzc i Kokotowa do czuwania przy Grobie i na rezurekcyjną procesję.
  • Ofiary składane przy adoracji Krzyża i w Wielkanoc są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Dla dzieci kwietniowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego. Jest także nowy numer Gotów. Jest tam program Wielkiego tygodnia.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii +Elżbietę Dzięcioł. Dobry Jezu…
  • Na Wielki tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.