14 lipca 2024 r. – XV Niedziela Zwykła

• Niedzielne Msze Św. w lipcu i sierpniu: 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:w poniedziałek = wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel/MB Szkaplerznej/w czwartek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana
  • W przyszłą niedzielę – 21 lipca na Mszach św. w kościele będziemy modlić się w intencji kierowców i błogosławić pojazdy i kierowców. Do poświęcenia podjeżdżamy tak jak w poprzednie lata: za kościół od strony Małej Wsi. Powierzmy się w tym dniu pod opiekę św. Krzysztofa, by jego wstawiennictwo wypraszało nam u Boga bezpieczne poruszanie się po drogach. Przy poświęceniu pojazdów składaną ofiarą wspomożemy ogólnopolską akcję zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy.
  • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. Po Mszy Św. uczczenie relikwii Św. Faustyny w kaplicy. Intencje na Mszę Św. zbiorową można złożyć do puszki w kaplicy.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej: na stoliku pod chórem Gość Niedzielny i Niedziela.
  • Na nowy tydzień i czas wakacyjny życzymy Bożej opieki i wszelkiego dobra.