10.03.2024 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

Pasyjne nabożeństwa w naszym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Dzisiaj o 15.15 Droga krzyżowa prowadzona przez chór ubogacona śpiewami pasyjnymi. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.00. Po Gorzkich Żalach uczczenie relikwii Krzyża św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny. Ofiary składane na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczone na przygotowanie grobu i ciemnicy oraz na kwiaty do Grobu Bożego.

• Codziennie na zakończenie adoracji przed Mszą św. o 18.00 nowenna przed Uroczystością Św. Józefa.
  • W środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 18.00 Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. Po Mszy św. w kaplicy Koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii Św. Jana Pawła II. Intencje na Mszę św. zbiorową do Bożego Miłosierdzia można złożyć do puszki w kaplicy przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
  • Na stoliku pod chórem baranki na wielkanocny stół przysłane przez Caritas. Ofiarą za baranka wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  • W czwartek o 17.30 Wspólnota Nieustającego Różańca poprowadzi w naszym kościele modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.
  • W przyszłą niedziele rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotce, jest na stronie parafii i w marcowym czasopiśmie Gotów. Zachęcamy parafian do skorzystania z tej możliwości spotkania z Chrystusem w darze Bożego Słowa, spowiedzi i przyjęcia Komunii św.
  • Chorych , którzy nie będą mogli przyjść na spotkanie rekolekcyjne w naszym kościele odwiedzimy z darem spowiedzi , komunii i namaszczenia w poniedziałek 18 III od 10.00. Tych chorych prosimy zgłosić do przyszłej niedzieli w zakrystii.
  • W niedzielę, 17 marca, podczas Mszy Świętej o godz. 12 będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla naszego księdza proboszcza z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 17.00 odbędzie się plenerowa Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy mieszkańców parafii na tą szczególną modlitwę. Trasa drogi krzyżowej w tym roku poprowadzi ulicą Nowy Świat i zakończymy Drogę Krzyżową na cmentarzu. Na to nabożeństwo zabierzmy ze sobą świece. Stażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia Drogi Krzyżowej. W przyszłą niedzielę nie będzie drogi krzyżowej o 15.30.
  • Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek po Mszy Św. o 18.00.
  • Na stoliku prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i dodatkowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony tematyce celibatu.