30 czerwca 2024 r. – XIII Niedziela Zwykła

 Od przyszłej niedzieli przez lipiec i sierpień niedzielne Msze Św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
 Dzisiaj o 15.30 Msza św. w kaplicy na cmentarzu.
 Przez lipiec i sierpień nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.30.
 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
• w środę – Święto Św. Tomasza, apostoła,
• w czwartek – Rocznica poświecenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie
• w piątek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy/ relikwie tej świętej znajdują się w naszym ołtarzu/
• w sobotę – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy. W tym dniu patronalne Święto chorych.
 W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 W czwartek I czwartek miesiąca. O 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nasza comiesięczna modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
 W piątek – I piątek miesiąca. Od 17.00 możliwość spowiedzi.
 Od 9.00 w piątek odwiedziny chorych z komunią św. z racji I piątku.
 W sobotę I sobota. O 17.15 medytacja i modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
 W sobotę 6 VII o 8.30 comiesięczna Msza Święta za zmarłych. Rodziny przeżywające czas żałoby zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencje tej Mszy św. są w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 Dziękujemy za wystrój kwiatowy kościoła mieszkańcom Strumian. W lipcu troskę o kwiaty do kościoła powierzamy mieszkańców Kokotowa.
 W dniach 6-7 lipca odbywać się będą XVIII Dni Węgrzc Wielkich. W niedzielę Msza Święta o godz. 15:00 w kaplicy.
 Zapraszamy parafian na pielgrzymkę autokarową do grobu nowego błogosławionego, ks. Michała Rapacza, która obędzie się w sobotę 3 sierpnia. W planie Msza święta w Płokach, gdzie znajdują się jego relikwie, nawiedzenie miejsca męczeńskiej śmierci, a następnie zwiedzanie klasztoru w Czernej. Całość zakończy się ogniskiem w Krzeszowicach. Koszt: ok. 80 zł w zależności od ilości chętnych. Zapisy dzisiaj u ks. Piotra po Mszach świętych w zakrystii.
 Nabór do scholi Hosanna.
Jeśli planujesz dołączyć do Scholi Hosanna od września, zapraszamy do kontaktu już teraz. Nowy sezon schola rozpocznie od warsztatów, podczas których będzie poznawać nowy repertuar. We wrześniu nie będzie dodatkowego naboru. Zapraszamy dzieci od 6 lat (młodsze mogą uczestniczyć razem ze śpiewającym/grającym rodzicem), młodzież i dorosłych.
 Zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca w zakrystii u pana kościelnego.
 Na stoliku pod chórem prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela. Jest także lipcowy numer Stasia i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a także wakacyjny numer parafialnego miesięcznika Gotów.
 W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp.: Irenę Rybarską i Piotra Żelazko.
 Na nowy tydzień, czas wakacyjny niech nam Chrystus pobłogosławi.