29 września 2024 r. – 26. Niedziela Zwykła

• We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Zachęcamy w tym miesiącu do modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe o 17.30 w dni powszednie , a w niedziele o 16.30. Zachęcamy też do wspólnej różańcowej modlitwy w rodzinach.
    • w poniedziałek – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana o doktora Kościoła,
    • we wtorek – wspomnienie Św. Teresy, od  Dzieciątka Jezus
    • w środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
    • w piątek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
    • w sobotę – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    • w czwartek – I czwartek miesiąca. O 17.00 Godzina święta i nasza modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej i o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
    • W piątek I piątek miesiąca. Od 17.00 spowiedź I piątkowa.
    • w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej. O 17.15 modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W I piątek od 9.00 odwiedziny chorych z Komunią świętą.
  • W przyszłą niedziele o 10.00 Msza Św. w kaplicy w Węgrzcach Wlk. z racji wspomnienia Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.
  • W sobotę o 8.30 comiesięczna Msza Święta za zmarłych. Rodziny przeżywające czas żałoby zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencje tej Mszy św. są w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  • Uczniów Szkół Podstawowych i młodsze dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonany różaniec Technika wykonania dowolna. Podpisane prace ( imię, nazwisko, wiek) można składać w zakrystii lub w szkole u katechetów do 15 X. roztrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród 20 X na Mszy Św. o 10.30.
  • W środę po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W czwartek po Mszy św. o 18.00 spotkanie uczniów klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  • Stowarzyszenia „Nasz Kokotów” zaprasza na piknik „Pożegnanie wakacji w Kokotowie”, w sobote 5 X do 15.00 do 21.00 przy Świetlicy w Kokotowie.
  • Jest możliwość udania się na pielgrzymkę ze Stowarzyszeniem Rodzin Katlickich z Podłęża do Strachociny 12 X br. Zapisy i informacje w zakrystii.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w październiku poza parafią są w gablotce i na stronie parafii.
  • Dziękujemy za wystrój kwiatowy kościoła mieszkańcom Węgrzc Wielkich i nowożeńcom. W październiku troskę o kwiaty do kościoła powierzamy mieszkańcom Śledziejowic.
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka. Gość Niedzielny, Niedziela oraz na październik Staś i Mały Gość Niedzielny dla dzieci..
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Bartłomieja Lebiest, Krystynę Lepa, Kazimierę Jarzyna i Stefana Gmińskiego. Dobry Jezu…
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.