21 lipca 2024 r. – XVI Niedziela Zwykła

• Dzisiaj z racji wspomnienia Św. Krzysztofa modlimy się za kierowców i po Mszy św. błogosławimy kierowców jak i pojazdy wypraszając Boża opiekę i wstawiennictwo Św. Krzysztofa w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Do poświecenia pojazdów podjeżdżamy tak jak w inne lata wokół kościoła.
  • W liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek – Święto Św. Marii Magdaleny,

– we wtorek – Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

– w środę – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy,

– w czwartek  – Święto Św. Jakuba, apostoła

– w piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

• W przyszłą niedzielę o 15.30 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu.
  • W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • W przyszła niedziele taca inwestycyjna.
  • 6 VIII ze wzgórza wawelskiego wyruszy 44 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W Wieliczce w parafii Św. Klemensa trwają zapisy. Zapisać się można codziennie w zakrystii kościoła pomiędzy ranną a wieczorną Mszą św.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Marię Wójcik i Genowefę Czelińską. Dobry Jezu…
  • Na stoliku prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela
    • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.