Zmiany w funkcjonowaniu naszej Parafii w związku z nowymi ograniczeniami: Eucharystia, Komunia, Spowiedź.

W związku z nowymi ograniczeniami wprowadzanymi w związku z koronawirusem w naszej Parafii:

Msza Święta:

1. Ilość osób uczestniczących w Mszach Świętych zostaje ograniczona do 5.
  2. Prosimy umożliwić uczestnictwo osobom, które zamówiły w danym dniu intencję.
  3. Wejście do kościoła odbywać się będzie przez zakrystię, główne drzwi pozostaną zamknięte.
  4. Kiedy ilość osób wyniesie 5, drzwi do zakrystii będą również zamykane.
  5. Prosimy o zrozumienie.

Komunia Święta:

1. “Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.
  2. Każdy, kto nie może uczestniczyć we Mszy Świętej, a pragnie przyjąć Komunię Świętą niech skontaktuje się z księdzem dyżurującym: 509 040 481 (prosimy dzwonić między 7:00 a 17:00 oraz 18:30 a 20:30) . Po wcześniejszym ustaleniu godziny, Komunia Święta będzie możliwa.
  3. Ilość osób jednorazowo przyjmująca Komunię nie może przekraczać 5. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjąć Komunię Świętą rodzinnie.

Spowiedź Święta:

1. ” Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. “
  2. Każdy, kto pragnie w tym czasie wyznać swoje grzechy i otrzymać łaskę sakramentalnego rozgrzeszenia proszony jest o kontakt z księdzem dyżurującym: 509 040 481 (prosimy dzwonić między 7:00 a 17:00 oraz 18:30 a 20:30). Po wcześniejszym ustaleniu godziny, Spowiedź będzie możliwa.
  3. W czasie spowiedzi zachęcamy do zwięzłego wyznawania grzechów.
  4. Spowiednik może nie wypowiedzieć pouczenia i ograniczyć się tylko do zadania pokuty i rozgrzeszenia.
  5. Z racji na zbliżające się Święta prosimy nie odkładać spowiedzi na później. Nie można liczyć na to, by w tym czasie została zorganizowana spowiedź parafialna z większą ilością Księży.

Indywidualna modlitwa w kościele:

1. “Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe”.
  2. W ciągu dnia przedsionek kościoła pozostaje otwarty do indywidualnej modlitwy.

Różaniec błagalny o oddalenie zarazy i jej skutków:

1. „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec” – Matka Boża w Fatimie, czerwiec 1917.
  2. Księża codziennie o 20:30, w kościele za zamkniętymi drzwiami, odmawiają różaniec. Zachęcamy do łączenia się w tej modlitwie w swoich domach, w swoich Rodzinach.