OGŁOSZENIE – 10.05.2020 – 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Codziennie o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i Nabożeństwo Majowe.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • W czwartek – Święto Św. Macieja, Apostoła
  • w sobotę – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski
 • W środę  o 17.00 rozpoczęcie nabożeństw fatimskich. Najpierw krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.20 Różaniec Fatimski, późnej nabożeństwo Majowe i Msza święta. Nie będzie procesji.
 • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,  nabożeństwo majowe, koronka do Bożego Miłosierdzia a o 18.00 Msza Święta o Bożym Miłosierdziu. Intencje na Mszę św. zbiorową do Bożego Miłosierdzia można złożyć do puszki w kaplicy.
 • W związku z panującą sytuacją podjęliśmy decyzję, aby I Komunia została udzielana już w czerwcu, aby Dzieci nie musiały oczekiwać na niepewną jesień. Uroczystości odbywać się będą w małych grupach, na dodatkowych Mszach Świętych w kolejne niedziele o godz. 13:00. Informacje na bieżąco przekazuje ks. Bartłomiej, do którego prosimy kierować pytania w tej sprawie.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej Gość Niedzielny i Niedziela do nabycia w zakrystii.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Franciszkę Trzaska i Edwarda Babińskiego. Dobry Jezu…
 • W minionym tygodniu zostały umieszczone wewnątrz cmentarza pojemniki na śmieci. Prosimy o nie wrzucanie niedopalonych zniczy, bo to pojemniki plastikowe. Jeszcze raz usilnie prosimy o zabieranie plastikowych wieńcy, kwiatów do śmieci segregowanych w domu, byśmy mogli choć trochę zmniejszyć koszty wywozu śmieci z cmentarza.
 • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.