OGŁOSZENIA – 7.06.2020 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • Dzisiaj o 15.30 Msza Św. na cmentarzu
 • Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o 16.45, a w dni powszednie o 17.30  adoracja Najświętszego Sakramentu i czerwcówka.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • W poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, królowej
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa/Boże Ciało/. Msze Święte w tym dniu w naszej parafii o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy Świętej o 9.00 uroczysta procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji tak jak w poprzednie lata. Zachęcamy parafian do udziału w procesji i prosimy o przygotowanie ołtarzy i całej oprawy procesyjnej. Zapraszamy dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci w strojach I komunijnych, noszących obrazy i chorągwie.  Strażaków bardzo prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Pamiętajmy jednak, że ciągle jesteśmy jeszcze w dobie pandemii, więc zachowajmy odpowiednie odległości i korzystajmy z maseczek. Ofiary złożone na tace w tym dniu będą przeznaczone na dokończenie prac w prezbiterium naszego kościoła. Od piątku przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.
  • w piątek – wspomnienie Bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika
  • w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O 17.20 Nabożeństwo Fatimskie/różaniec, procesja i Msza św./
 • W przyszła niedziele o 13.00 kolejna Msza Św. I Komunijna. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o 9.00
 • We wtorek  o 20.00 w sali chórowej odbędzie się spotkanie z Duszpasterską Rada Parafii.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Sławomira Damian i Stefana Kołek. Dobry Jezu..
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny dla dzieci na czerwiec.
 • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.