OGŁOSZENIA – 6.09.2020 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • we wtorek – święto Narodzenia NMP
 • w przyszła niedzielę Msza Święta w kaplicy w Śledziejowicach o godz. 10:00
 • w przyszła niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 9:00 Droga Krzyżowa, o godz. 11:30 Msza Święta. Chętni mogą udać się własnymi samochodami.
 • Spotkanie dla Kandydatów na Ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej, ok. godz. 18:30 w Zakrystii. Serdecznie zapraszamy chłopców z klas IV, ale również starszych, którzy chcieliby dołączyć do naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • Spotkanie dla Rodziców Dzieci z Klas III Szkoły Podstawowej, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej we wtorek o 18:45 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także Rodziców, którzy chcą, aby ich Dzieci przystąpiły do tego Sakramentu w naszej Parafii, choć uczęszczają do szkół poza Parafią.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Do nabycia „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” dla Dzieci, „Gość Niedzielny” w którym m.in. o szkolnej katechezie. Zachęcamy także do lektury naszego parafialnego miesięcznika „Gotów”, który wraca do nas po wakacyjnej przerwie. Dziękujemy Redakcji za ich trud i zachęcamy do włączenia się w tworzenie tego pisma. Prasę ponownie można nabyć w kiosku, gdzie rozprowadza ją nasz KSM.
 • Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce kieruje do nas apel o ostrożność w kontakcie z osobami, które chcą wyłudzić pieniądze. O roztropność proszą przede wszystkim osoby samotne i starsze – nie należy zbyt pochopnie ulegać historiom usłyszanym przez telefon. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy najpierw skontaktować się z Policją. Szczegóły apelu w gablocie przed kościołem.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: + Janinę Smęder oraz
  + Kazimierza Szewczyka. Dobry Jezu…
 • Niech Boże błogosławieństwo wspiera Was w kolejnym tygodniu dążenia do świętości.