OGŁOSZENIA – 31.05.2020 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Dzisiaj o 16.45 ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa czerwcowe do Jezusowego Serca.
  • Zostało zniesione rozporządzenie dotyczące ilości wiernych w kościele. Biskup Diecezji odwołuje dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św. Dyspensa udzielona jest tylko osobom powyżej 65 roku życia, osobom z objawami infekcji i i osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Zalecamy stosować się do zaleceń sanitarnych/ odpowiednia odległość, zasłanianie ust i nosa w świątyni, korzystanie z płynów dezynfekujących/.
  • Przez miesiąc czerwiec w niedzielę o 15.30 będziemy jeszcze odprawiać Msze Św. w kaplicy na cmentarzu.
    • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00
    • w środę – wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    • w czwartek– Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Jest to I czwartek. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych do kapłaństwa i o dar nowych powołań.
  • w piątek – I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od 17.00 do 18.00.
  • w sobotę – I sobota miesiąca. O 17.10 przed Najświętszym Sakramentem medytacja i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę o 13.00 Msza Św. I komunijna. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o 9.00.
  • W przyszła niedziele miesiąca zmianki różańcowe w kościele po Mszach św. o 7.00 i 9.00, a w kaplicach jak zwykle.
  • W I piątek miesiąca jest możliwość odwiedzin chorych w domach z Komunią Św. Chorych można zgłosić telefonicznie lub zapisać w zakrystii. Prośba do tych chorych, których wcześniej odwiedzałem by też potwierdzili chęć odwiedzin I piątkowych
  • Intencje pogrzebowe, które w czerwcu będą odprawione poza parafią są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
  • W przyszła niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Przypominamy, że przykazanie kościelne uczy nas o obowiązku spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym.
  • Ojcowie Franciszkanie z Wieliczki zachęcają do odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – Księżnej Wieliczki. W tym roku przypada 25 rocznica koronacji tego obrazu. W sobotę o 12.00 u Franciszkanów w Wieliczce Uroczystości Jubileuszowe.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. W zakrystii Gość Niedzielny i Niedziela.
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi