OGŁOSZENIA – 30.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

• Dzisiaj o 15.30 Msza Św. na cmentarzu
  • W poniedziałek o 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe z procesja wokół kościoła, od wtorku o 17.30 nabożeństwa czerwcowe.
    • w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP.
    • We wtorek – wspomnienie Św. Justyna, męczennika
    • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa/Boże Ciało/.
  • Msze Święte w tym dniu w naszej parafii o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00Po Mszy Świętej o 9.00 uroczysta procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji tak jak w poprzednie lata. Zachęcamy parafian do udziału w procesji i prosimy o przygotowanie ołtarzy i całej oprawy procesyjnej. Zapraszamy dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci w strojach I komunijnych, noszących obrazy i chorągwie.  Strażaków bardzo prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Pamiętajmy jednak, że ciągle jesteśmy jeszcze w dobie pandemii, więc zachowajmy odpowiednie odległości i korzystajmy z maseczek. Dzieci klas IV zapraszamy w Boże Ciało w postawie wdzięczności za mijający rok  spotkań z Jezusem eucharystycznym.
  • Od piątku przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.
  • w piątek – I piątek miesiąca. Z racji bierzmowania spowiedź z racji I piątku od 8.00 do 9.00.
  • w sobotę – I sobota miesiąca. O 17.10 różaniec I sobotni wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W piątek 4 VI o 15.00 Ks. Biskup Robert Chrząszcz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. O toczmy ich nasza modlitwą, by otwarli serca na dary Ducha Świętego.
  • Spowiedź dla bierzmowanych ,świadków a także dla dzieci klas IV od poniedziałku do środy od 17.00 do 18.00 i piątek od 8.00 do 9.00.
  • Próby przed bierzmowaniem we wtorek i środę po Mszy św. o 18.00.
  • W przyszłą niedziele o 10.00 Msza Św. w kaplicy w Śledziejowicach.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w czerwcu poza parafią są w gablotce i na stronie parafii
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Adama Gawlik, Stanisławę Golonka i Danutę Tomkowicz. Dobry Jezu..
  • Na stoliku pod chórem prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i dla dzieci na czerwiec Staś i Mały Gość Niedzielny.
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.