OGŁOSZENIA – 29.11.2020 – I NIEDZIELA ADWENTU

 • Zachęcamy parafian do udziału w  roratach. Roraty w tym roku codziennie w dni powszednie o 6.30 i 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami adwentowymi. W tym niełatwym czasie kiedy często nie możemy być na niedzielnej eucharystii może w tym czasie oczekiwania warto być na Mszy św. w dni powszednie.
 • Wspomnienia liturgiczne tygodnia:
  • w poniedziałek – święto Św. Andrzeja, Apostoła
  • w czwartek– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 • W I czwartek od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu „Godzina  Święta” w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. w czasie adoracji możliwość spowiedzi.
 • W piątek I piątek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 spowiedź  I piątkowa.
 • W sobotę I sobota miesiąca. O 17.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Dzisiaj na Mszach Św. święcimy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Niech poświęcone opłatki trafią do każdej rodziny naszej parafii. Opłatki będą do nabycia przez cały adwent na stoliku obok wejścia do zakrystii, a ofiara składana do puszki przy tej okazji to wsparcie na całoroczne wynagrodzenie za posługę kościelnego, organisty i cotygodniowego sprzątania naszego kościoła.
 • Świece Caritas są wystawione na stoliku w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Ofiarą składaną do puszki wspomagamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy 6 zł. Niech ta świeca zapłonie w każdym domu na stole wigilijnym.
 • Grupa Kolędnicza z Małej Wsi informuje, że w II i III niedzielę adwentu oraz w soboty po Mszach świętych będą sprzedawać przed kościołem swoje płyty z kolędami i pastorałkami z okazji 20 lecia powstania tej Grupy.
 • W przyszłą niedziele zmianki tajemnic różańca w kościele po Mszach św. o 7.00 i 9.00, a w kaplicach jak zwykle.
 • Intencje pogrzebowe, które w grudniu, będą odprawiane poza parafią są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej. W zakrystii “Gość Niedzielny”, “Niedziela” oraz dla dzieci “Mały Gość Niedzielny” i pięknie przygotowane dla dzieci czasopismo “Staś” na miesiąc grudzień.
 •  W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Stanisławę Gorczyńską, Monikę Kwas, Jerzego Jurasa, Kazimierę Jaworską i Józefa Maturę. Dobry Jezu…
 • Na czas Adwentowy niech nam Chrystus błogosławi