OGŁOSZENIA – 28.06.2020 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Od przyszłej niedzieli przez lipiec i sierpień niedzielne Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
  • W związku z trwającym wciąż czasem epidemii, będzie w lipcu niedzielna Msza św. o 15.30 na cmentarzu.
  • W środę na Mszy Św. o 18.00 Ks. Biskup Janusz Mastalski udzieli młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla bierzmowanych i ich rodzin we wtorek od 16.00 do 17.00. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 próba przed bierzmowaniem dla kandydatów.
  • Do wtorku nabożeństwa czerwcowe. Dziś o 16.45. Codziennie w dni powszednie o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu
    • w poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przypada dzień imienin naszego organisty Piotra. Życzymy mu Bożej opieki i wstawiennictwa jego patrona
    • w piątek – Święto Św. Tomasza Apostoła
    • w sobotę – Rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek I czwartek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu ”Godzina święta” i nasza comiesięczna modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
  • W piątek I piątek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 spowiedź I piątkowa.
  • Także w piątek od 9.00 odwiedziny chorych z Komunii św. I piątkową
  • W sobotę I sobota miesiąca. O 17.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem medytacja i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę o 13.00 kolejna Msza św. I Komunijna. Spowiedź dla dzieci w sobotę o 9.00
  • W przyszłą niedziele o 16.30   Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na różaniec w intencji o świętość dla kapłanów, osób życia konsekrowanego i o nowe powołania. Ta modlitwa w kościele.
  • Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski kieruję do nas prośbę o wsparcie dla dotkniętych klęską powodzi w naszej Archidiecezji. Ofiarą do puszki przed kościołem w przyszła niedziele będzie można wspomóc powodzian.
  • Dziękujemy za wystrój kwiatowy kościoła w czerwcu mieszkańcom Strumian i rodzicom dzieci I komunijnych. W lipcu troskę o kwiaty do kościoła powierzamy mieszkańcom Kokotowa i rodzicom kolejnych dzieci I Komunijnych.
  • Dzisiaj w naszej Ojczyźnie dzień wyborów prezydenckich. Pamiętajmy o spełnieniu naszego obywatelskiego obowiązku.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w lipcu poza parafią są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
  • Spotkanie dla osób, które zapisały się na sierpniową pielgrzymkę do Armenii, w piątek po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Marię Ucisko. Dobry Jezu…
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela i wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  • Na nowy tydzień , czas wakacyjny niech nam Chrystus błogosławi.