OGŁOSZENIA – 27.06.2021 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Od przyszłej niedzieli przez lipiec i sierpień niedzielne Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
  • Dzisiaj o 15.30 Msza św. na cmentarzu.
  • Do środy nabożeństwa czerwcowe o 17.30.Dziś o 16.45.
  • Przez lipiec i sierpień nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.30. Wrócimy do tej adoracji od 1 września.
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    • we wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przypada dzień imienin naszego organisty Piotra. Życzymy mu Bożej opieki i wstawiennictwa jego patrona
    • w sobotę – Święto Św. Tomasza apostoła
  • W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek I czwartek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu ”Godzina święta” i nasza comiesięczna modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
  • W piątek I piątek miesiąca. Od 17.00 do 18.00 spowiedź I piątkowa.
  • Także w piątek od 9.00 odwiedziny chorych z Komunią św. I piątkową. Bardzo prosimy zgłosić chorych do czwartku w zakrystii, którzy chcą wrócić do praktykowania I piątków w domu.
  • W sobotę I sobota miesiąca. O 17.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem medytacja i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W I sobotę miesiąca Parafia w Raciborsku zaprasza na nocną modlitwę różańcową. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • W przyszłą niedziele o 16.30   Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na różaniec w intencji o świętość dla kapłanów, osób życia konsekrowanego i o nowe powołania. Ta modlitwa w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • LKS Węgrzcanka, Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń oraz OSP w Węgrzcach Wielkich zapraszają  na XV Dni Węgrzc Wielkich w sobotę i niedziele 3 i 4 lipca. W niedziele o 15.00 Msza Św. w kaplicy w Węgrzcach o Błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Węgrzc Wielkich
  • Dziękujemy za wystrój kwiatowy kościoła w czerwcu mieszkańcom Śledziejowic W lipcu troskę o kwiaty do kościoła powierzamy mieszkańcom Strumian.
  • Intencje pogrzebowe odprawiane w lipcu poza parafią są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
  • Na stronie internetowej ecmentarze.pl funkcjonuje nasz parafialny cmentarz. Jest zrobiona dokładna dokumentacja grobów z fotografiami i ważnością opłat za dzierżawę miejsc pod groby.
  • Zniczomat, który został umieszczony na cmentarzu jest obsługiwany przez osoby niepełnosprawne(głownie niesłyszące). Kupując tam znicz wspomagamy niepełnosprawnych
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Andrzeja Jurasa, Grzegorza Maruse, Leona Brdej i Waldemara Ochońskiego. Dobry Jezu…
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem Gość Niedzielny i Niedziela oraz dla dzieci na lipiec Mały Gość Niedzielny i Staś.
  • Na nowy tydzień , czas wakacyjny niech nam Chrystus błogosławi.