OGŁOSZENIA – 26.12.2021 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 • W poniedziałek w liturgii Święto Św. Jana apostoła i ewangelisty. Po Mszy sw. o 6.30 poświęcenie wina.
 • We wtorek – Święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 • W piątek ostatni dzień Roku 2021. O 16.30 Nieszpory na zakończenie Starego Roku z odśpiewaniem Suplikacje i Ciebie Boga wysławiamy – przepraszając i dziękując Bogu za kończący się rok. Po nieszporach Msza Święta. Zapraszamy na tę dziękczynno – przebłagalną modlitwę. W piątek nie obowiązuje post piątkowy, jest dyspensa biskupa.
 • W sobotę – Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także 55 Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II. W tym dniu I sobota miesiąca . O 16.15 różaniec I sobotni wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Jako że I sobota miesiąca w styczniu wypada w Nowy Rok comiesięczna Msza Św. zbiorowa za zmarłych będzie w styczniu wyjątkowo 8 I/sobota/ o 8.30.
 • W przyszła niedziele 2 I o 16.00 nasza schola dziecięca Hosanna wraz rodzinami i parafianami , którzy włączyli się w przygotowanie koncertu kolęd zapraszają na wspólne kolędowanie do naszego kościoła. W imieniu scholii serdecznie zapraszamy.
 • Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską „Kolędę” w tych domach, które wyraziły chęć przyjęcia księdza przez złożoną deklarację kolędową. Program wizyty jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. W tym roku ksiądz odwiedzi rodziny sam bez ministrantów. Woda święcona jest dostępna przez cały dzień w przedsionku kościoła.
 • W czwartek 30 XII o 18.00 będzie Msza św. dla rodzin, które z różnych okoliczności nie mogą przyjąć kapłana w swoim domu a chcą przyjąć Boże błogosławieństwo. Pomodlimy się wspólnie z tymi rodzinami udzielając błogosławieństwa, które przedstawiciele rodzin zaniosą do swoich domów. Po Mszy Św. będzie można zabrać modlitwę błogosławieństwa domu.
 • Na stoliku pod chórem świąteczna prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Jest to dwutygodnik cena 10 zł. jest także już styczniowy numer Stasia i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 • Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszego kościoła na okres świąteczny. Dziękuję za ofiarowane choinki do naszego kościoła Panu Łukaszowi Sadkiewiczowi z Węgrzc Wielkich. Serdeczne podziękowanie Ks. Bartkowi i Ks. Michałowi szczególnie za piękne poprowadzenie z dziećmi tegorocznych rorat. Dziękuję panu Dariuszowi Smędrowi za wykonanie schodków na nowennę do Dzieciątka Jezus. Dziękuję panom Szafarzom za pomoc w posłudze udzielania Komunii Św., panom kościelnemu organiście, scholii dziecięcej na ręce Pani Magdy , chórowi, panu Zbyszkowi z synem za grę na trąbkach na pasterce. Paniom sprzątającym kościół. Podziękowanie panom z Małej Wsi i Kokotowa oraz młodzieży z KSM za pomoc w przygotowaniu szopki i przystrojeniu choinek. Wszystkich obejmuję słowem wielkiej wdzięczności.
 • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi