OGŁOSZENIA – 25.10.2020 – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 • Dzisiaj o 15.30 Msza święta w kaplicy na cmentarzu.
 • Do soboty o 17.30 nabożeństwa różańcowe, dzisiaj o 16.30 różaniec.
 • W czwartek i piątek od 18.30 do 20.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Będzie w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy szczególnie błagajmy Boga o ustanie epidemii. My kapłani w tym czasie będziemy służyć posługą w konfesjonale. Pamiętajmy by po spowiedzi płynem dezynfekującym spryskać kratki konfesjonału. Płyny są przy konfesjonałach. W piątek kancelaria nieczynna.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • W środę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w przyszłą niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Święte w kościele o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 14.00 i 17.00. Z racji zamknięcia cmentarzy nie będzie żadnej Mszy na cmentarzu..
 • Po Mszach św. będą wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. Z związku z ograniczeniami KSM przed cmentarzem nie będzie rozprowadzał zniczy. Tak planujmy udział we Mszy św. w tym dniu by na cmentarzu nie gromadziły się tłumy. Ofiary złożone na tacę w tym dniu i do puszek przy wejściu na cmentarz są przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Koszt roczny wywozu śmieci to kwota 30 000 zł. Gdyby w najbliższym tygodniu zmieniły się obostrzenia dotyczące cmentarzy, to Msze św. 1 XI według ustalonego porządku będą tylko w kościele.
 • W zakrystii i kancelarii można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe.
 • Ojciec Święty Franciszek rozszerzył możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych w tym roku na cały miesiąc listopad
 • Intencje Mszy Św. na 2021 rok będziemy przyjmować od 3 listopada.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Krzysztofa Mileckiego. Dobry Jezu…
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej. W zakrystii Gość Niedzielny Niedziela i dla dzieci na listopad Mały Gość Niedzielny i Staś.
 • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.