OGŁOSZENIA – 24.05.2020 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 • Dzisiaj o 15.30 Msza Św. w kaplicy na cmentarzu.
 • Codziennie w dni powszednie o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Majowe. Dzisiaj majówka o 16.45
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • We wtorek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana/ w tym dniu przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o mamach – życząc im Bożej opieki, a dla zmarłych dar nieba/
  • w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • W piątek po Mszy Św. o 18.00 wieczór uwielbienia.
 • W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • Od najbliższej soboty rozpoczną się w małych grupach I Komunie Święte. W sobotę o 13.00 Msza św. I Komunijna i w przyszła niedziele o 13.00. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w piątek od 16.00
 • Bierzmowanie mamy zaplanowane na 1 lipca /środa/. Jeśli nie zmienią się obostrzenia co do liczby wiernych w kościele to bierzmowanie będzie w 2 grupach, ale szczegółowe informacje podamy w późniejszym czasie.
 • W przyszła niedzielę jako ostatnia miesiąca taca inwestycyjna.
 • W maju na prace związane z odnowieniem kościoła i bieżące utrzymanie parafii wpłynęło 15 kopert i 25 przelewów na konto parafii. Za ten dar serca Bóg zapłać. Prawie są zakończone prace związane z odnowieniem ławek i krystalizacją posadzki. Jeszcze w tym tygodniu to odnowienie posadzki będzie na chórze. W tym tygodniu będą prace związane z dokończenie soborowego ołtarza i ambony Słowa Bożego.
 • Uroczysta Konsekracja naszego kościoła miała się odbyć 20 VI, ale ze względu na ograniczenia związane ze stanem epidemii tę uroczystość przesuwamy na późniejszy termin. Zobaczymy, czy będzie możliwe to w październiku czy dopiero za rok.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Aniele Bałwan i Mieczysława Smędra. Dobry Jezu…
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej. W zakrystii; Gość Niedzielny i Niedziela.
 • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.