OGŁOSZENIA – 23.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Codziennie o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.
    • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00
    • w środę – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana
    • w czwartek– Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    • w sobotę – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • W sobotę 29 maja o 17.30 uroczysta Konsekracja naszego kościoła przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego.  Tak się składa, że w 40 rocznicę pobłogosławienia naszej świątyni przez kardynała Franciszka Macharskiego w 1981 roku dokona się ten uroczysty akt konsekracji ołtarza i ścian naszej świątyni. To ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy wiernych do udziału w tej podniosłej chwili naszej parafii. Tych którzy być nie mogą zapraszamy do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
  • Chcemy do tej uroczystości duchowo się przygotować. Dlatego zapraszamy na modlitewne spotkania w środę, czwartek i piątek o 18.00. To Tridum poprowadzi Ks. Stanisław Mieszczak, diecezjalny ceremoniarz. W środę odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, w czwartek nabożeństwo za zmarłych, a w piątek tajemnica świętych Obcowania ze św. Marią Goretti męczennicą, której relikwie będą umieszczone w ołtarzu.
  • W środę . czwartek i piątek od 17.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  • Rodziny, które jeszcze nie otrzymały zaproszenia na konsekracje kościoła prosimy, aby to zaproszenie przyjęły z rąk ministrantów przed kościołem.
  • We wtorek po Mszy Św. o 18.00 w kościele spotkanie dla młodzieży, która przyjmie bierzmowanie.
  • W przyszła niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Przypominamy, że przykazanie kościelne uczy nas o obowiązku spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym.
  • W przyszłą niedziele jako ostatnią miesiąca taca inwestycyjna.
  • Także w przyszłą niedzielę o 15.30 Msza Św. w kaplicy na cmentarzu.
  • Panie z Węgrzc Wielkich informują, że w najbliższym tygodniu będą zbierać w domach ofiary na kwiaty do kościoła, kaplicy i na Boże Ciało.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stolik pod chórem: Gość Niedzielny i Niedziela.
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.