OGŁOSZENIA – 22.11.2020 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na adwentowe czuwanie w czasie rorat, które będziemy odprawiać w dni powszednie o 18.00. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów adwentowych.
 • W przyszłą niedzielę na Mszach Św. zostaną poświęcone opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Te poświęcone opłatki niech trafią do każdego domu naszej parafii, Będą wystawione na stoliku obok wejścia do zakrystii i będzie je można nabyć przez cały adwent. Ofiara za opłatki to wkład każdej rodziny w całoroczne wynagrodzenie za posługę organisty, kościelnego i troski o czystość i sprzątanie cotygodniowe naszego kościoła.
 • W przyszłą niedzielę o 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tych zmarłych, których pożegnaliśmy w naszej parafii w ostatnich 12 miesiącach. Wszyscy zmarli będą wspomniani, a przedstawiciele rodziny otrzymają znicze, które po zakończeniu Mszy św. zaniosą na cmentarz. Serdecznie zapraszamy rodziny pogrążone w żałobie.
 • Wspomnienia liturgiczne tygodnia:
  • We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy
 • W związku z trudną sytuacją w naszej Ojczyźnie/problem szerzącej się nienawiści, ataków na wartości chrześcijańskie i pandemii/ młodzież naszej parafii wyszła z inicjatywą, aby w piątek 27 XI odbyła się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Ta modlitwa będzie trwała od 7.00 do 21.00 Młodzież wraz z Różami Różańcowymi zatroszczyła się o dyżury modlitewne przez cały dzień, ale zapraszamy też parafian do włączenia się w tę piękną inicjatywę modlitewną ludzi młodych.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w małych grupach w tym tygodniu. Harmonogram spotkań umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 • W przyszła niedzielę taca inwestycyjna.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Władysława Sotwin, Artura Ptasznika i Elżbietę Madej. Dobry Jezu…
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej. W zakrystii “Gość Niedzielny”, “Niedziela” i “Miłujcie się”.
 • Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w listopadzie swoją ofiarą wspomogły dzieło odnowy naszej świątyni. W listopadzie wpłynęło 20 kopert i 33 przelewy na konto parafii.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ
DLA RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII

Grupa:Data:
KLASA 3A, Węgrzce Wielkie:23.11.2020 – poniedziałek, godz. 19:00
KLASA 3B, Węgrzce Wielkie:24.11.2020 – wtorek, godz. 18:45
KLASA 3C, Węgrzce Wielkie:26.11.2020 – czwartek, godz. 18:45
KLASA 3A i 3B, Śledziejowice:27.11.2020 – piątek, godz. 18:45

Rodzice, których Dzieci przystępują do I Komunii w Strumianach,
ale nie chodzą do Szkół w Węgrzcach Wielkich lub Śledziejowicach,
niech wybiorą dogodny dla siebie termin.