OGŁOSZENIA – 21.03.2021 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Pasyjne nabożeństwa w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i w niedziele o 15.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.
 • W czwartek w liturgii Kościoła – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień przezywamy jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć modlitwę w intencji obrony ludzkiego życia zagrożonego grzechem aborcji. Deklaracje podjęcia tej Duchowej adopcji dziecka poczętego można podpisać na stoliku w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 • Codziennie w naszym kościele o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Do czwartku na zakończenie tej adoracji modlimy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji obrony ludzkiego życia od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci.
 • W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie palm.
 • W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w najbliższa sobotę 27 marca od 11.00. Bardzo prosimy chorych , którzy w swoich domach chcą skorzystać z tej posługi zgłosić do piątku w zakrystii.
 • Od poniedziałku codziennie od 17.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. wielkanocnej. Codziennie 2 kapłanów będzie służyć posługą w konfesjonale. Plan spowiedzi w Wielkim Tygodniu podamy w przyszłą niedzielę. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę.
 • W piątek po Mszy św. o 18.00 wieczór uwielbienia.
 • Zbiórka żywności dla biednych rodzin z naszej parafii odbędzie się od środy do soboty w sklepach ZAK, Kropka i Groszek. Zachęcamy do podzielenia się z potrzebującymi.
 • Na stoliku pod chórem są jeszcze baranki wielkanocne przysłane prze Caritas.
 • W przyszła niedzielę taca inwestycyjna. Ofiary złożone na tace przeznaczone na remont zakrystii i klatki schodowej prowadzącej do sal z tyłu kościoła. Tymczasowo zakrystia na czas remontu znajduje się w sali nad kaplicą.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Adama Wojanek. Dobry Jezu…
 • Na stoliku pod chórem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.