OGŁOSZENIA – 2.05.2021 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tym pięknym maryjnym miesiącu. Dziś i jutro majówka o 16.45, a w dni powszednie o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i o 17.45 majówka.
 • Zmianki tajemnic różańcowych dziś po Mszach Św. o 7.00 i 9.00 a w kaplicach jak zwykle.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek– 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Po Mszach św. odmówimy w tym dniu Jasnogórskie Śluby Narodu. 3 maja na Mszę św. o 17.00 zapraszamy tegorocznych maturzystów. Chcemy razem z nimi modlić się o dary Ducha św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości.
  • we wtorek – wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.
  • w środę – wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana,
  • w czwartek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • To także I czwartek miesiąca. O 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nasza comiesięczna modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
 • W piątek I piątek miesiąca. Od 17.00 możliwość spowiedzi z racji I piątku.
 • W sobotę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
 • W sobotę 8 maja udzielimy I Komunii św. dzieciom z naszej parafii. Msze św. I komunijne o 10.00 i 12.00. To I tura tegorocznej I Komunii. Harmonogram prób oraz I spowiedzi znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 • Intencje pogrzebowe, które w maju będą odprawione poza parafią są wywieszone w gablotce i umieszczone na stronie internetowej parafii.
 • Od 4 maja zmienia się trochę limit wiernych w kościele 1 osoba na 15 m2. Pamiętajmy jednak o zachowywaniu dystansu, maseczkach i dezynfekcji. Od przyszłej niedzieli nie będzie dodatkowej Mszy św. na cmentarzu. Teren wokół kościoła jest nagłośniony, są wystawiane ławki aby usiąść i można w tej przestrzeni wokół kościoła spokojnie we Mszy św. uczestniczyć.
 • Wejście na chór jest zamknięty z tej racji, bo prowadzone są prace związane z konserwacją, czyszczeniem i strojeniem organów.
 • 29 maja/sobota/ odbędzie  się uroczysta Konsekracja naszego Kościoła. Chcemy w duchowy sposób przygotować się na ten uroczysty akt konsekracji ołtarza i ścian kościoła. U ministrantów przed kościołem można nabyć broszurę mówiącą o tym czym jest ten akt konsekracji świątyni. Koszt broszury 3 zł.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Marie Woźniak, Edwarda Rajczyka i Marie Juras. Dobry Jezu…
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem Gość Niedzielny, Niedziela i parafialny Gotów na miesiąc maj.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.