OGŁOSZENIA – 19.12.2021 – IV NIEDZIELA ADWENTU

 • Roraty do czwartku o 18.00, w piątek ostatnie roraty o 6.30.
 • Spowiedź w naszej parafii w środę 22 XII od 8.00 do 10.00 i od 14.30 do 17.30/o 16.00 półgodzinna przerwa/. Także w poniedziałek, wtorek i czwartek od 17.30 możliwość spowiedzi.
 • W środę z racji spowiedzi kancelaria parafialna nieczynna.
 • W piątek – wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne i piękne chrześcijańskie zwyczaje. Niech w każdej rodzinie wigilia rozpocznie się wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Potem w duchu miłości i zgody przełammy się opłatkiem składając sobie życzenia. Niech ten wieczór będzie ubogacony wspólnym śpiewem kolęd.
 • Na stoliku obok zakrystii są jeszcze poświęcone opłatki, a na stoliku pod chórem świece Caritas.
 • W sobotę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. „Pasterki” w tym roku o 22.00 i o 24.00. Serdecznie zapraszamy. Msze Św. w Boże Narodzenie według niedzielnego porządku
 • W niedzielę – II dzień świąt Święto Świętego Świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 • Szopka Bożonarodzeniowa w tym roku będzie w dolnym kościele. Także od dzisiejszej niedzieli dolny kościół jest udostępniony do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 • Ofiary złożone na tace na „Pasterce” przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS, czyli Domy Samotnej Matki, a w Boże Narodzenia na „Świętopietrze” czyli pomoc Stolicy Apostolskiej, a w II dzień świat na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas w Węgrzcach Wielkich za przeprowadzenie zbiórki żywności dla biednych rodzin w naszej parafii. Wykonano 17 paczek i przekazano je dla potrzebujących. Bóg zapłać sklepom za umożliwienie tej akcji, opiekunom Szkolnego Koła Caritas z Ks. Michałem, młodzieży i sołtysom wsi za pomoc w przygotowaniu i dostarczeniu tych paczek potrzebującym rodzinom.
 • Dzisiaj na Mszy św. o 10.30 harcerze ze Szkoły w Węgrzcach przekażą nam światełko betlejemskie. Po Mszy o 10.30 i 12.00 będzie można zabrać to światło do domu.
 • Jak już informowaliśmy po świętach Bożego Narodzenia odwiedzimy te rodziny w naszej parafii z wizytą duszpasterską „kolędą”, które złożyły deklaracje przyjęcia księdza w swoim domu. Program wizyty duszpasterskiej tych domów będzie umieszczony lada dzień na stronie internetowej parafii. Będzie też możliwość szczególnie dla rodzin , które nie wyraziły chęci przyjęcia księdza a pragną przyjąć Boże błogosławieństwo uczestnictwa we Mszy św. z Bożym błogosławieństwem dla rodzin tak jak w ubiegłym roku. Te Msze św. będą 30 XII , 7 I i 15 I o 18.00 w naszym kościele. Ksiądz z kolędą pójdzie w tym roku sam bez ministrantów z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dla ministrantów ofiarę za ich całoroczną posługę będzie można złożyć w niedzielę 2 i 9 stycznia po Mszach świętych na ich ręce do puszki przed kościołem.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Alicję Lembas, Jana Knap, Stanisława Stanka i Marię Urban. Dobry Jezu…
 • Na stoliku pod chórem prasa katolicka; Gość Niedzielny i Niedziela.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.