OGŁOSZENIA – 19.07.2020 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

• w czwartek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
    • w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    • w sobotę – święto św. Jakuba, apostoła
  • W przyszłą niedzielę – 26 lipca po Mszach św. w kościele będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Do poświęcenia podjeżdżamy tak jak w poprzednie lata: za kościół od strony Małej Wsi. Powierzmy się w tym dniu pod opiekę św. Krzysztofa, by jego wstawiennictwo wypraszało nam u Boga bezpieczne poruszanie się po drogach. Przy poświęceniu pojazdów tak jak w poprzednie lata będzie można złożyć ofiarę: część na planowane wykonanie klimatyzacji w kościele,
    a część  na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  • W przyszłą niedzielę – jako ostatnią miesiąca – taca inwestycyjna. W ostatnich dwóch miesiącach wpłynęło 35 kopert i 27 przelewów na konto parafii. Bóg zapłać.
  • Na stronie internetowej naszej Parafii można przeczytać słowo naszego Arcybiskupa
    w związku z 40. Pieszą Krakowską Pielgrzymką na Jasną Górę.
  • W związku z pandemią Coronavirusa nasza grupa pielgrzymkowa PPK na Jasną Górę ma przydział 15 osób. Grupy są łączone. W członie idą 3 grupy po 50 osób. Koszt pielgrzymki to 100 zł. Pielgrzymka odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Osoby zainteresowane proszone są o zapisanie się w zakrystii do 25 lipca.
  • Dziękujemy Dzieciom, które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą za ofiarę na misje w ramach akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci: „Dzieci komunijne – Dzieciom misji”. Dzieci zebrały ofiarę: 6120zł i 50euro, która zostanie przekazana Wydziałowi Misyjnemu naszej Archidiecezji.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej: w zakrystii „Niedziela”, „Gość niedzielny” oraz wakacyjny „Gotów”.
  • Na nowy tydzień i czas wakacyjny życzymy Bożej opieki i wszelkiego dobra.