OGŁOSZENIA – 18.10.2020 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

• W związku z wprowadzonymi obostrzeniami Arcybiskup Marek Jędraszewski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Św. Jednocześnie informujemy, że w naszym kościele jednorazowo może przebywać 60 osób + 20 osób na chórze oraz 60 osób w dolnym kościele. Dolny kościół będzie od dzisiejszej niedzieli udostępniony na niedziele do uczestnictwa we Mszy św. Jednocześnie bardzo prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu od siebie. Wszystkie Msze Św. i nabożeństwa są transmitowane z naszego kościoła przez łącze internetowe.
  • Nabożeństwa różańcowe: dziś o 16.30, a w dni powszednie o 17.30
    • we wtorek – Uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana
    • w  czwartek  – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
  • W przyszłą niedzielę w liturgii Kościoła Rocznica Poświęcenia Kościoła własnego. Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn “Ciebie Boga wysławiamy” jako dziękczynienie za dar świątyni.
  • Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy w kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misyjnym dziele Kościoła.
  • W zakrystii po Mszach świętych można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Można też wypominki zamawiać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania
  • W przyszłą niedzielę o 15.30 Msza Święta w kaplicy cmentarnej.
  • W przyszłą niedzielę jako ostatnią miesiąca taca inwestycyjna.
  • W ostatnim miesiącu na cel odnowy naszego kościoła wpłynęło 14 kopert i 20 przelewów na konto parafii. Ofiarodawcom Bóg zapłać. Cały czas spłacamy zobowiązania za wykonane prace/koszt wykonanej klimatyzacji kościoła to 35.000 zł., koszt odnowy ławek 60.000 zł., krystalizacja i odnowienie posadzki 10.000 zł./ Zostało nam jeszcze do uregulowania ok 30 % należności. Zostały też ostatnio poczynione kroki związane z odnowieniem i umeblowaniem zakrystii. Zostały również, jak pewnie wielu zauważyło, zakupione nowe lichtarze, świece i obrusy na ołtarz.
  • Został z Ks. Arcybiskupem ustalony nowy termin konsekracji naszej świątyni na 29 maja 2021 roku.
  • W związku z nowymi obostrzeniami spotkania VII i VIII klas przed bierzmowaniem są zawieszone do odwołania.
  • Prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela są do nabycia w zakrystii.
  • W nowym tygodniu niech nas Bóg otacza swoją opieką.