OGŁOSZENIA – 18.07.2021 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
  • w piątek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • W przyszłą niedzielę – 25 lipca po Mszach św. w kościele będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Do poświęcenia podjeżdżamy tak jak w poprzednie lata: za kościół od strony Małej Wsi. Powierzmy się w tym dniu pod opiekę św. Krzysztofa, by jego wstawiennictwo wypraszało nam u Boga bezpieczne poruszanie się po drogach. Przy poświęceniu pojazdów tak jak w poprzednie lata będzie można złożyć ofiarę: część na potrzeby parafii, a część  na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
 • W przyszłą niedzielę – jako ostatnią miesiąca – taca inwestycyjna. W ostatnich miesiącach  szczególnie przed konsekracją kościoła  udało nam się wykonać wiele prac w kościele: całkowite odnowienie i wyposażenie zakrystii, odnowienie części klatki schodowej, została przeprowadzona gruntowna konserwacja czyszczenie i strojenie organów, uporządkowano teren pod planowane poszerzenie cmentarza, wykonano inwentaryzacje cmentarza, pielęgnacja drzew i sadzenie krzewów obok parkingu. Dla przykładu podam koszt konserwacji i strojenia i czyszczenia organów 19.000 zł. Mamy jeszcze pewne zobowiązania finansowe do uregulowania wobec tych, którzy te prace wykonywali. Dlatego te ofiary, które składacie w ostatnią niedzielę miesiąca są przeznaczone na pokrycie tych kosztów.
 • W przyszła niedzielę o 15.30 Msza Święta na cmentarzu.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej: na stoliku pod chórem Gość Niedzielny i Niedziela.
 • Na nowy tydzień i czas wakacyjny życzymy Bożej opieki i wszelkiego dobra.