OGŁOSZENIA – 11.07.2021 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

• w poniedziałek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • we wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w czwartek – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  • w piątek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  • w sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana
  • We wtorek dzień fatimski. O 17.30 przed Najświętszym Sakramentem różaniec fatimski, późnej Maryjna procesja i Msza św.
  • W środę o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia Msza Święta o Bożym Miłosierdziu a po Mszy św. w kaplicy uczczenie relikwii Św. Jana Pawła II. Intencje na Mszę Św. zbiorową można złożyć do puszki w kaplicy.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 7.00 w sali nad zakrystia spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Z naszego dekanatu będzie Grupa Pielgrzymkowa z Wieliczki. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w Wieliczce obok kościoła w sklepiku pod dzwonami od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00 i w sobotę od 9.00 do 13.00. Tam też można zapisać się na autokar , aby towarzyszyć pielgrzymom w dniu ich wejścia na Jasną Górę.
  • Od dzisiejszej niedzieli rozpoczniemy nowennę w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Codziennie podczas Mszy św. przed błogosławieństwem odczytamy cytat Sługi Bożego i odmówimy modlitwę przez jego wstawiennictwo.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem: Gość Niedzielny, Niedziela, Gotów na lipiec i sierpień, oraz dla dzieci wakacyjny specjalny numer czasopisma Staś.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.