Nowy miesięcznik dla dzieci “STAŚ”

Wydawnictwo św. Stanisława BM z Krakowa przygotowało pierwszy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”. Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wszesnoszkolnych (wiek od 3 do 9 lat).

Jak podkreśla dyrektor wydawnictwa, ks. Zygmunt Kosowski, w rygorze obostrzeń sanitarnych w trakcie pandemii życie wspólnotowe w wielu parafiach uległo zachwianiu. – Zależy nam na tym, by odbudować dostępność ciekawie przekazywanych treści religijnych w formie czasopisma dla dzieci – tłumaczy.

W atrakcyjnej formie graficznej na 52 stronach znalazły się różnorodne tematy, wśród nich m.in.: niedzielne Ewangelie, temat wiodący (w październiku różaniec, Anioł Stróż, św. Jan Paweł II, w listopadzie święto Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości), rubryki „Poznajemy Biblię”, „Nasi patronowie”, „Pamiętnik Stasia” (pisany przez cenioną i znaną wśród dzieci p. Ewę Stadtmüller), a ponadto: gry planszowe, zgadywanki, komiksy, gotowanie z s. Anastazją, konkursy z nagrodami, kącik przyrodniczy i historyczny. „Staś” ma wychowywać, uczyć i bawić najmłodszych.

Ufamy, że „Staś” stanie się cenną pomocą w pracy z dziećmi, zostanie ciepło przyjęty przez rodziców, dziadków i katechetów. Co miesiąc przygotowywać go będziemy z najwyższą starannością. Licząc na życzliwe przyjęcie naszego nowego miesięcznika dla najmłodszych „Staś”, jesteśmy otwarci na współpracę w dziele ewangelizacji najmłodszych. Pismo można kupić w kościołach, księgarniach lub zaprenumerować.

Pierwszy numer w naszej Parafii można nabyć w kiosku przed kościołem po Mszach Świętych niedzielnych.

Więcej informacji i prenumeratę można zamawiać bezpośrednio w Wydawnictwie św. Stanisława BM, mailowo: [email protected], lub telefonicznie: 12 25 75 339.