Koncert kolęd: VIII Strumiańskie Kolędowanie – 10 kolęd na 10.lecie Scholi “Hosanna”

W niedzielę 2 stycznia 2022r. w naszej parafii odbyło się VIII Strumiańskie Kolędowanie zorganizowane przez prowadzącą scholę Hosanna, Magdalenę Luraniec. W tym roku przybrało ono inną formę niż dotychczas, kiedy to kolędowały poszczególne grupy parafialne. Tym razem wystąpiła jedna grupa, której dominującą częścią była schola. Kolędowali także rodzice dziewcząt, członkowie Domowego Kościoła, chóru parafialnego, KSMu, parafianie i znajomi.

Próby przed wydarzeniem trwały miesiąc. W międzyczasie schola wystąpiła podczas “Wigilii dla Mieszkańców” na wielickim rynku oraz na Pasterce w naszym kościele. Mimo niesprzyjającej sytuacji pandemicznej ostatecznie przed licznie zgromadzoną publicznością kolędowało 38 osób, którym przygrywał ośmioosobowy zespół.

We wrześniu 2021 roku schola rozpoczęła 10 rok swojej działalności, dlatego podczas występu można było usłyszeć 10 kolęd i pastorałek.

To nie koniec wspólnego muzykowania, ale raczej rozgrzewka przed jubileuszowym koncertem. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy może nie do końca są przekonani, ale gdzieś w głębi serca czują, że chcieliby spróbować zaśpiewać razem ze scholą. Szczegóły już wkrótce.

Tekst: Magdalena Luraniec

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Zięby