Kolędnicy misyjni 2019/2020

W dniach od 26 grudnia do 6 stycznia na terenie parafii Strumiany miała miejsce Ogólnopolska Akcja Misyjna Dzieci: „Kolędnicy misyjni”. Już dwunasty raz z kolędą i Dobrą Nowiną do domów naszej Parafii przybyli Kolędnicy misyjni, poprzebierani w stroje jasełkowe i misyjne, zbierając ofiary od mieszkańców na potrzeby misji naszej Archidiecezji Krakowskiej oraz w tym roku szczególnie dla krajów misyjnych w Amazonii w Ameryce Południowej. W tym roku zaangażowały się dzieci z dwóch szkół podstawowych w naszej Parafii: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śledziejowicach i Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich. Opiekę nad dziećmi sprawowali zarówno Katecheci jak i rodzice kolędników.

Tekst: p. Maria Jaworska
Zdjęcia: p. Maria Jaworska i Rodzice