APEL DO PARAFIAN W ZWIĄZKU Z OGRANICZENIAMI WPROWADZONYMI PRZEZ RZĄD

Drodzy Parafianie,

apelujemy o rozwagę i skorzystanie z udzielonej przez biskupów, również naszego Arcybiskupa, dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

Ponieważ każde zgromadzenie powyżej 50 osób jest nielegalne, takim będzie również Eucharystia, o ile przyjdzie na Nią więcej niż dozwolona ilość. W związku z tym zostanie wprowadzony limit wiernych, uczestniczących we Mszy Świętej.

Jeśli to konieczne, niech na Mszę w tej sytuacji przyjdą TYLKO Ci, którzy zamówili intencję oraz ewentualnie najbliższa rodzina, o ile nie przekroczy to dopuszczonej ilości ludzi.

Podejmijmy za siebie nawzajem post, módlmy się gorliwiej. Niech doświadczenie ograniczenia możliwości uczestniczenia rzeczywiście w niedzielnej Eucharystii stanie się okazją do zrozumienia, jak bardzo ważna w życiu jest Komunia.

Jako Duszpasterze, zgodnie z zaleceniami naszych Przełożonych, codziennie o 20:30 sami zgromadzimy się w kościele na modlitwie różańcowej w intencji oddalenia epidemii oraz jako przebłaganie za grzechy. Zachęcamy, byście o tej godzinie łączyli się w tej modlitwie z nami w swoich domach, w kręgu rodziny.

Z zapewnieniem o modlitwie i troską – Wasi Duszpasterze

Informacje w sprawie transmisji Mszy Świętych

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

Warszawa, 13 marca 2020 r.